Proč bikila běhala bosa?

Obsah:

V den maratonu se Bikila rozhodla nechat ty špatně padnoucí boty a běžet bosa. Když se ho zeptali na své rozhodnutí běžet naboso, řekl: „Chtěl jsem, aby svět věděl, že moje země, Etiopie, vždy vítězila s odhodláním a hrdinstvím.“

Proč Abebe Bikila běhá bos?

1960 Olympijské hry v Římě

V Římě si Abebe koupil nové běžecké boty, ale nesedly mu dobře a udělaly mu puchýře. V důsledku toho se rozhodl místo toho běhat bos.

Umíte běhat na olympiádě naboso?

Běh naboso je povolen, ale je to vzácné. Aby člověk mohl soutěžit naboso, měl by nejprve trénovat naboso a není mnoho dráhařů, kteří to dělají. Boty jsou v dnešní době po celém světě levnější a snadněji dostupné, zejména mezi elitními sportovci.

Běhal Abebe Bikila bos?

Byl prvním sportovcem, který vyhrál dva olympijské maratony. Bikila, syn pastýře, začal běhat ve věku 24 let. Mimo Etiopii byl málo známý, když vstoupil na olympijské hry v roce 1960 a běžel maraton barefoot na dlažebních kostkách Appian Way.

Kdo běžel na olympiádě bez bot?

V roce 1960 ohromil 28letý Abebe Bikila svět, když, neznámý a neohlášený, vyhrál olympijský maraton. Světovou pozornost upoutal nejen tím, že jako první Východoafričan získal medaili, ale také tím, že akci běžel bos. O čtyři roky později, vTokio znovu vyhrál – tentokrát s botami.