Většina tvrdých sýrů, včetně parmezánu, Čedaru, Manchega, Pecorino Romano a Swiss, se tradičně vyrábí se syřidlem, zatímco některé měkké sýry nikoli (přejděte dolů o pět si můžete vyzkoušet). Ale stále častěji můžete najít nejrůznější sýry vyrobené s enzymy, které nepocházejí ze zvířat.
Je čedar vhodný pro vegetariány?
Neměli byste si dělat starosti s tím, že váš čedar, mozzarella nebo parmazán není vegetarián. To je zvláště důležité, pokud se snažíte vypořádat se s vegetariánským keto.
Jaký sýr nemá syřidlo?
Které sýry jsou obvykle vegetariánské? Paneer a tvaroh se tradičně vyrábí bez syřidla a místo toho se koaguluje s kyselou přísadou, jako je ocet nebo citronová šťáva. Sýry řemeslníků z určitých oblastí mohou být vegetariánské.
Mají všechny sýry syřidlo?
Jak tedy víte, které sýry jsou vhodné pro vegetariány? … Nyní ne každý sýr obsahuje živočišné syřidlo. Měkké mléčné výrobky obsahující syrovátku (jako paneer, ricotta, jogurt a smetanový sýr) prakticky nikdy neobsahují syřidlo, protože jsou tradičně vyráběny.
Jaké sýry mají v sobě syřidlo?
Gorgonzola, Pecorino Romano, Grana Padano, Camembert, Vacherin, Ementhaler, Gruyère a španělské lahodné Manchego všechny tradičně používají také syřidlo. V obchodech s potravinami jsou k dostání některé verze těchto sýrů vhodné pro vegetariány.